• slide
  • slide
  • slide
  • slide

Trądzik – wiele osób od nastolatków po osoby dorosłe cierpi na trądzik – ACNE pospolity, mlodzienczy lub trądzik różowaty - rosacea.

ACNENadmierny łojotok, zatkane pory, zapalenie mieszków włosowych i wyprysk. Maści i antybiotyki tylko tymczasowo ograniczają objawy lub w ogóle nie pomagają. Z tego powodu ludzie często cierpią z nieestetycznego wyglądu i dolegliwości.

Co to jest trądzik? 
Trądzik pospolity, zwany trądzikiem daje objaw w postaci małych wyprysków będących objawem zapalenia skóry wokół gruczołów łojowych (talgklierfollikels. Gruczoły te, produkują sebum - tłustą substancję ochronną dla naszej skóry. Na skutek nadmiernego łojotoku gruczoły te mogą, w niektórych przypadkach zapychać się i tworzyć stan zapalny. To powoduje młodzieńcze pryszcze nazywane trądzikiem. Występuje najczęściej wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat, ale później może to wrócić. Powoduje to często ogromne konsekwencje dla psychicznego samopoczucia tych, którzy mają trądzik.

Trądzik lub młodzieńcze pryszcze są najczęstsze na ramionach, plecach, szyi i twarzy. Przyczyną tego jest nadmierna produkcja łoju, która zwykle zaczyna się w okresie dojrzewania. 

Mężczyźni często mają bardziej nasilony trądzik niż kobiety. Powodem tego jest nadmierne wytwarzanie łoju przez męskie hormony. Wypryski mają największe nasilenie między szesnastym a dziewiętnastym rokiem życia i zazwyczaj zanikają, chociaż nie dotyczy to wszystkich. Często nawet po 30, 40 roku życia dają o sobie znać. Trądzik pozostawia brzydkie blizny zanikowe.  Oczywiście je tez można korygować w naszym gabinecie.

 
Jaka jest przyczyna trądziku?


Wypryski powstają na tle zmian hormonalnych.

Zmiany hormonalne powodują:

* Górna warstwa skóry (górna warstwa) staje się grubsza.

* Ze względu na nadmierną produkcję sebum, gruczoły łojowe mogą zapchać się

* Z powodu tej nadmiernej produkcji ujścia mieszków włosowych zapychają się i powstaje stan zapalny

* Niektóre leki mogą zaostrzać stan. Zwróć należy szczególną uwagę na to

   leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpadaczkowe i niektóre sterydy.

Objawy trądziku
 to pryszcze na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach lub plecach. 

Jeśli przeradzają się w duże obrzęknięte guzy, często powodujące powiększenie węzłach chłonnych i ich bolesność – świadczą o czyraczności i wymagają wykonania posiewu z wydzieliny i interwencji celowanym antybiotykiem, po wykonaniu antybiogramu.

Jeśli trądzik nie jest właściwie leczony, lub jeśli ciągle wyciska się pryszcze, w dłuższej perspektywie mogą występować bardzo nieładne blizny.

 Trądzik pospolity może być bardzo mylony z innymi stanami patologicznymi skóry. Na przykład trądzik różowaty, gdzie skóra jest czerwona przez rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych w skórze, orazposiada drobne grudki i krostki. Trądzik powoduje niemile wrażenia estetyczne i często jest maskowany różnymi kosmetykami, które mogą go nawet nasilać.  

Metoda Indigo pozwala na leczenie obu rodzajów trądziku. 
 W tradycyjnych terapiach w ciągu sześciu miesięcy po zaprzestaniu terapii pojawia się u połowy ludzi pogorszenie i nawrót. Jednak 

praktyka i doświadczenie wykazało, że „metoda Indigo” uzyskuje u ponad 99% leczonych pacjentów całkowite i trwałe uwolnienie się od trądziku. Zapraszamy na 

bezpłatne konsultacje
. Chcesz wiedzieć więcej i wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie i wiedzę  z Acne i Rosacea? Zadzwoń do nas w celu uzyskania dalszych informacji i / lub umówienia się na bezpłatną konsultację. 


ROSACEAWiele osób cierpi na przewlekłą chorobę skóry objawiającą się rumieniem i wypryskami. Maści i / lub antybiotyki często tylko tymczasowo kontrolują objawy lub w ogóle nie pomagają. 

Co to jest Rosacea?

Rosacea dosłownie oznacza "czerwony jako róża" jest przewlekłym stanem zapalnym skóry na twarzy. Najbardziej zauważalny jest jasny, czerwony kolor policzków i nosa. 

Cztery główne cechy to: zaczerwienienie, małe naczynia krwionośne (nawrót), nagłe czerwienienie się twarzy i pryszcze (krosty). Stan może przypominać trądzik, dobrze znane młodzieńcze pryszcze. Jak rozwija się trądzik różowaty?

W przeciwieństwie do trądziku pospolitego, trądzik różowaty występuje w późniejszym wieku i zazwyczaj nie jest to 30 rok. Szczególnie kobiety w średnim wieku często cierpią na tę przypadłość, ale i u mężczyzn się ona pojawia. Dotyczą głównie osób rasy kaukaskiej o jasnej karnacji. Trądzik różowaty daje tez zaburzenia ze strony oczu. Zapalenie spojówek, świąd, pieczenie. Pomaga tu dokładne przemywanie brzegów powiek oraz spryskiwanie specjalnym tonikiem ze srebrem. Przyczyna trądziku różowatego jest nieznana i jest on stanem przewlekłym. Jednakże, Rosacea jest możliwy do wyleczenia, pod warunkiem stosowania prawidłowej metody. 

Ma on też tendencje do nawrotu. Ogólnie rosacea nie zagraża zdrowiu; Jednak większość pacjentów poszukuje pomocy z powodów kosmetycznych.

 Przyczyna trądziku różowatego jest nieznana. U większości osób pogorszenie może wystąpić w wyniku promieniowania słonecznego i innych form ciepła. Także to co jemy może mieć wpływ na jego pojawianie się. Szczególnie ostre potrawy, gorące napoje, alkohol.   Zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków w twarz może powodować pogorszenie stanu trądziku różowatego z powodu podrażnienia. Jakie są objawy?

Objawy trądziku różowatego są szczególnie widoczne na nosie, policzkach, czole i podbródku. Głównymi cechami trądziku różowatego są tzw. Efekt flash (samoistne gwałtowne zaczerwienienie), uporczywe zaczerwienienia, poszerzone drobne naczynka krwionośne (couperosis), wypryski. Nagłe zaczerwienienia mogą być generowane przez emocje, ciepło, światło słoneczne, gorące lub alkoholowe napoje, gorące lub pikantne przyprawy, ale także przez menopauzę. Rosnąca na skutek stanu zapalnego tkanka łączna w skórze może powodować obrzęk. Najbardziej znanym przykładem jest rhinophyma, który jest spowodowany powiększeniem gruczołów nosa, a następnie wzrostem tkanki łącznej i występuje prawie wyłącznie u starszych mężczyzn. Nos staje się gruby i kalafiorowaty. Zaburzenia w obrębie oka mogące wystąpić w trądziku różowatym obejmują zapalenie powieki tkanki łącznej i rogówki i spojówek (keratitis rosacea)

. Najczęstszymi objawami są suche oczy, uczucie pieczenia lub pieczenia i uczucie piasku w oku. 

Migrena występuje również u stosunkowo wielu pacjentów z trądzikiem różowatym, szczególnie u tych, którzy cierpią z powodu rumieńców. Czasami trądzik różowaty jest związany z egzemą łojotokową. 

Metoda Indigo

Rosacea jest dobry do leczenia, ale rzadko lw praktyce uleczalny na zawsze. W ciągu pół roku po odstawieniu terapii, połowa osób ponownie doświadcza pogarszania się stanu skóry. 

Praktyczne i doświadczalne wykazały, że przy użyciu metody Indigo ponad 95% osób leczonych jest całkowicie wolne od trądziku różowatego i zjawisko to już nie powraca. Zadowolenie

Z pewnością uzyskasz pozytywny efekt i zadowalający wynik leczenia, co da pozytywny efekt psychiczny i odzyskasz dobre samopoczucie i ulgę. 

Bezpłatne konsultacje

Chcesz wiedzieć więcej i skorzystać z moich doświadczeń w zakresie Rosacei? Zadzwoń do nas w celu uzyskania dalszych informacji i / lub umówienia się na bezpłatną konsultację.

Informacje o terapii:Na podstawie przesłanych zdjęć oraz mailowym lub telefonicznym wywiadzie (konsultacja) lub przy wizycie na miejscu zostaniesz poinformowany o stanie skóry i leczenia skojarzonego oraz kosztów i wytycznych.
W zależności od ciężkości stanu skóry leczenie zazwyczaj przedstawia się w następujący sposób:  tydzień 6 do 7 zabiegów

2  tydzień 6 zabiegów

3 tygodni 3 do 4 zabiegi
Po pierwszym tygodniu omawiane są efekty i decyzja czy kontynuacja jest konieczna. 

W niektórych (dość ekstremalnych) przypadkach będzie mieć pewne zabiegi w 4 i / lub 5 tygodniu. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zabiegi należy wykonywać codziennie i bez przerwy. Krok po kroku do pozytywnego wyniku. Ważne jest, aby kontynuować leczenie.


Istnieją pewne warunki których należy dotrzymać podczas leczenia:

Jedzenie i picie- czego 
NIE można jeść i pić w okresie leczenia:

* Czerwone owoce

* Owoce cytrusowe

* Papryka i pomidory

* Pikantne zioła

* Sos sojowy

* Wieprzowina i marynaty

* Ser

* Uwagi

* Czekolada

* Pokój skokowy

* Wiedz

* Cukier (użyj go do pewnego stopnia)

* Kawa

* Alkohol

* Jaja

* Produkty mleczne

Co więcej:

Unikaj w okresie leczenia:

nasłonecznienia, stresu, silnych emocji, takich jak gniew, podekscytowanie i wstyd, ciężkiej pracy i wszystkich form sportu związanej z wysokim poceniem. Również gorących prysznicy, łaźni parowej, wanny z hydromasażem, sauny. Nie są one dozwolone w tym okresie. Unikaj również ekstremalnych temperatur i wahań temperatury, zimna i wiatru. 
Pielęgnacja twarzy Podczas zabiegu otrzymasz produkty. Tylko one powinny być stosowane w czasie kuracji, aby osiągnąć optymalny wynik. Inne produkty do pielęgnacji twarzy nie mogą być stosowane w okresie leczenia. W okresie leczenia skóra może NIE


 może być zwilża. Wyjaśnimy Ci jak skóra powinna być oczyszczana. Przed leczeniem będziesz otrzymywać szczegółowe informacje o sposobie leczenia i zasadach. Dobry początek jest ważny dla maksymalnie najlepszego wyniku.