OCZYSZCZANIE WODOROWE zabieg koreański

W Korei Południowej oraz Japonii w medycynie estetycznej coraz większą popularność zyskuje technologia aktywnego wodoru, która ma dość szerokie spektrum zastosowania.

Urządzenie do oczyszczania wodorowego ma działanie terapeutyczne na wiele problemów skórnych. Głowica wodorowa w trakcie zabiegu dozuje strumień wody w którym znajdują się pęcherzyki wodoru, które działają jak bardzo dokładny peeling, który usuwa martwe komórki naskórka i pozostałości makijażu, kremów czy zanieczyszczenia pyłów z powietrza. Skóra pozostaje idealnie czysta i świeża.

Urządzenie jest też wyposażone w elektroporację z falą radiową średniej częstotliwości, która otwiera drogę wodoru do komórek oraz poprawia napięcie skóry. Światło LED stymuluje procesy regeneracyjne.

Infuzja tlenowa pozwala dostarczyć preparaty w głąb skóry.

Infuzja tlenowa polega na wtłaczaniu tlenu pod ciśnieniem. Czynność ta możliwa jest do wykonania za pomocą specjalnego aplikatora, dzięki któremu tlen jest czysty i dobrej jakości. Do aplikatora dodana zostaje odpowiednio dopasowana do danego rodzaju skóry ampułka, która ma możliwość wniknięcia najgłębsze warstwy skóry.

Infuzja tlenowa umożliwia użycie dwóch rodzajów kwasu hialuronowego na raz oraz kolagenu, czy serum Botox Like. Kwas hialuronowy przenika wraz z odżywczymi substancjami w głąb skóry oraz bardzo dobrze ją nawilża, Kolagen pobudza produkcję kolagenu w skórze, a serum Botox Like wygładza i napina skórę. 

Dzięki tym zabiegom z wykorzystaniem technologii aktywnego wodoru zwiększa się poziom nawilżenia skóry, staje się ona wygładzona i uspokojona, bardzo dokładnie zostają oczyszczone pory, co wpływa na zmniejszenie problemów z trądzikiem oraz powstawania zaskórników, zmniejsza się również produkcja łoju. Poprawia się znacznie stan skóry z trądzikiem różowatym i podrażnieniami.

Jednak najważniejszym działaniem wodoru, jest neutralizacja wolnych rodników.

Wolne rodniki czyli oksydanty są to jony ponadtlenkowe. Inaczej są to formy cząsteczkowego tlenu, które powstają na skutek zjawisk fizycznych lub chemicznych zachodzących na zewnątrz i wewnątrz organizmów.

Do czynników, które wpływają na powstawanie wolnych rodników zalicza się: promieniowanie UV, rożne toksyny chemiczne, w tym konserwanty, alkohol, metale ciężkie, zanieczyszczenia przemysłowe, ale także źle zbilansowaną dietę. Wolne rodniki w znacznym stopniu wpływają na proces starzenia się organizmu.

Wodór dzięki swojej małej masie jest w stanie przenikać w głąb struktur skóry  aż do poziomu komórek. Niezwykłe właściwości aktywnego wodoru polegają na tym, że po jego przedostaniu się do komórek łączy się on z najmocniej reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody. Dzięki temu wodór powstrzymuje szkodliwe działanie wolnych rodników i powoduje zatrzymanie procesów starzenie skóry na poziomie komórkowym.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG WODOROWEGO OCZYSZCZANIA SKÓRY?

Zabieg szczególnie polecany:

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU WODOROWEGO OCZYSZCZANIA SKÓRY

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

CENNIK