• slide
  • slide
  • slide
  • slide

Fale Radiowe Bipolarne

 

Fale Radiowe Bipolarne – lifting bez skalpela

Cellulit przed i po Face lifting RF przed i po
pośladki twarz kobiety

Fale Radiowe Bipolarne (RF) są metodą, która ma największy zasięg w głąb tkanek. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji elektrod oraz sposobu przepływu energii pomiędzy ich biegunami. Jednocześnie działanie falami jest zupełnie bezinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne dla organizmu.

Zabiegi z zastosowaniem bipolarnego RF działają, jako totalna dermoplastyka skóry, wpływając na każdą z 3 warstw:
·         nabłonek,
·         skórę właściwą
·         tkankę podskórną.

Radiofrekwencja daje ogromne możliwości dla kosmetologii i medycyny estetycznej. Ma zdolności:
·         redukowania tkanki tłuszczowej
·         i cellulitu,
·         reguluje pigmentację skóry,
·         spłyca zmarszczki
·         i wygładza cerę przez stymulację i odnowę włókien kolagenowych,
·         spłycenie blizn i rozstępów.
Przede wszystkim fale przywracają skórze młodzieńczy wygląd.

 
Fale radiowe bipolarne przekazują energię cieplną do skóry właściwej i tkanki podskórnej. W wyniku rezonansu i stymulacji na poziomie jądrowym, zostają pobudzone komórki włókien kolagenowych. Intensywny miejscowy wzrost temperatury (45-60 st.C) sprawia, że włókna kolagenowe ulegają skurczeniu i jednoczesnej stymulacji, by wytwarzać nowe wiązania. „Rusztowanie skóry'' zostaje naprawione. Włókna, które w procesie starzenia się uległy wydłużeniu i poskręcaniu, odzyskują swoją pierwotną sprężystość i elastyczność. Efekt pobudzenia składowych skóry widoczny jest w postaci wyrównania zmarszczek i bruzd.

Radiofrekfencja zdaje egzamin także w przypadku usuwania miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Fale działają na zasadzie selektywnej termo-indukcji. Ten rodzaj lipolizy jest skuteczny na błony komórkowe lipidów i jednocześnie bezpieczny dla tkanek otaczających. (układ nerwowy, mięśniowy). Technologia RF wspomaga również układ krwionośny przez jego stymulację. RF przyspiesza też metabolizm komórkowy.

Zabiegi skierowane są głownie do klientów pomiędzy 30 – 70 rokiem życia. Jego stosowanie poprawia napięcie i jędrność skóry, natomiast u osób po 30 roku życia powoduje podtrzymanie traconej z upływem lat, ilości kolagenu. Ponadto wskazaniem dla przeprowadzenia RF jest odwodniona, pozbawiona napięcia i elastyczności skóra. Fale mają dobroczynny wpływ na trądzik i blizny powstałe w jego wyniku oraz zmarszczki i kurze łapki. Radiofrekwencja zalecana jest także osobom borykającym się z nadwagą, miejscowymi otłuszczeniami i rozstępami. Zabieg może być również elementem terapii bólu takiego jak chroniczny artretyzm, bóle mięśni, zapalenie barku, bóle reumatyczne, rwa kulszowa czy zesztywnienia.

Efektem działania fali radiowych bipolarnych jest wyraźna redukcja zwiotczeń, podniesienie owalu twarzy, likwidacja tzw. "chomiczków", kurzych łapek, opadających powiek i podbródka. Dzięki falom można zlikwidować także tzw. Podwójny podbródek przez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Fale mają właściwości silnie liftingujące i odmładzające skórę. Tkanki są dotlenione i odżywione, a skóra ma wzmocnioną odporność na czynniki zewnętrzne. RF poprawia krążenie krwi i limfy, co ma pozytywny wpływ na wszystkie tkanki ciała. Ponadto dzięki falom radiowym możliwe jest skuteczne wymodelowanie sylwetki, znaczna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz spłycenie blizn i rozstępów.

Efektywność działania fal radiowych można obserwować bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu. Jednak pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu będzie działać przez następne 6 miesięcy. Ostatecznie nastąpi gruntowna przebudowa struktury skóry i silne jej odmłodzenie. Oczywiście najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii ok. 10 zabiegów.

Przeciwwskazania:
    kobiety ciężarne,
    aplikacja na okolicę brzucha (podczas menstruacji),
    aparaty słuchowe, stymulator serca, wszelkie inne elektroniczne urządzenia w ciele,
    wszelkie metalowe implanty w ciele, w miejscu aplikacji,
    posiadanie wkładki wewnątrzmacicznej (UID), w miejscu aplikacji
    posiadanie złotych implantów drucianych,
    choroba lub zapalenie skóry,
    nowotwory skóry,
    widoczne duże żylaki,
    zapalenie żył,
    zaburzenia krążenia obwodowego,
    wysokie nadciśnienie (skrajne przypadki),
    złote nici (po okresie dwóch lat od zabiegu po konsultacji z lekarzem),
    nowotwory aktywne,
    przebyte nowotwory zawsze po konsultacji lekarskiej,